SPN Logistics

SPN Logistics

DOŚWIADCZENI W DUŻYCH PRZEDSIĘWZIĘCIACH

Transport ponadgabarytowy

WYMAGAJĄCA DOKUMENTACJA - WYMAGAJĄCE PROCEDURY

Załatwimy za Ciebie wszystkie formalności

Przewóz ładunków niestandardowych, jest integralną częścią transportu drogowego, ale nie tylko. Dostarczenie towaru o wymiarach ponadnormatywnych, uzależnione jest od współpracy wielu podmiotów oraz bardzo dobrej organizacji i zaplanowania pracy.

Oferujemy multimodalny transport ładunków ponadgabarytowych w oparciu o spedycję drogową, kolejową i morską. Wspólnie z naszymi partnerami szczegółowo zaplanujemy i dobierzemy odpowiedni środek oraz optymalną trasę przejazdu przy wsparciu pilotów BF2, BF3, BF4 oraz policji. Zajmujemy się również uzyskiwaniem niezbędnych zezwoleń na przewóz towarów ponadgabarytowych.

SPECYFIKACJA PRZESYŁEK

Przewozy ponadgabarytowe – co przewozimy?

Realizując transport towarów niestandardowych, jesteśmy przygotowani do bardzo indywidualnych potrzeb klientów. W ramach krajowego i międzynarodowego przewozu nad gabarytowego możesz zlecić nam przetransportowanie pod wskazany adres między innymi takich ładunków, jak:

 • maszyny budowlane i przemysłowe,
 • wiatraki,
 • jachty,
 • pojazdy wolnobieżne,
 • zbiorniki,
 • transformatory,
 • przęsła,
 • duże części i elementy stosowane w przemyśle czy budownictwie.

ZAPYTAJ O ROZWIĄZANIA

Przewóz towarów nietypowych

Jeżeli dana rzecz nie kwalifikuje się do standardowego przewozu, rozwiązaniem jest oferowany przez nas transport ponadgabarytowy.

Jeżeli zastanawiasz się, czy przewóz nietypowych towarów jest możliwy, a jeśli tak, to czy opłacalny, skontaktuj się z naszymi fachowcami, którzy dokonają kompleksowej analizy i przedstawią indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb Twojego biznesu.

Współpracujemy między innymi z firmami budowlanymi i przemysłowymi, a każdy transport nad gabarytowy jest okazją do zmierzenia się z nowym wyzwaniem i nabyciem kolejnych cennych doświadczeń.

DORADZTWO, STRATEGIA, OPTYMALIZACJA KOSZTÓW

Transport towarów niestandardowych

Każde zlecenie obejmujące transport ładunków ponadgabarytowych wymaga dokładnej ekspertyzy dotyczącej aktualnych przepisów prawnych i stosowania się do nich w trakcie realizacji zlecenia. Nasi specjaliści odnoszą się zarówno do Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, jak i pozostałych dokumentów związanych z przewozami ponadgabarytowymi i niestandardowymi.

Ponieważ zasięg naszych działań wykracza poza rynek krajowy, zawsze zapewniamy kompleksowe wsparcie, jeśli chodzi o legalność i bezpieczeństwo transportu za granicą. Współpraca z wykwalifikowanymi pilotami i policją przebiega bez problemu, gdy firma odpowiedzialna za spedycję nienormatywnego towaru ma odpowiednie kompetencje i doświadczenie.

OBSŁUGA WSZYSTKICH ETAPÓW

Profesjonalna organizacja transportu ładunków nad gabarytowych

Jak zdefiniować przewóz ponadgabarytowy? W myśl przepisów to transport, który przekracza takie parametry jak 2,5-metrowa szerokość, 42-tonowa masa, 4-metrowa wysokość i 16,5-metrowa (w przypadku naczepy) lub 18,5-metrowa (w przypadku przyczepy) długość. Z racji tak niestandardowych wymiarów poruszanie się po drodze wymaga zorganizowania swoistej kolumny z udziałem policji i pilotów, a także dostosowania trasy do możliwości specjalistycznych pojazdów.

Przejazdy ponadgabarytowe zazwyczaj trzeba pokierować w nietypowy sposób, na przykład aby ominąć wybrane mosty, ronda, wiadukty czy naturalne przeszkody. W wielu przypadkach nieodzowne jest też skorzystanie z połączeń kolejowych, morskich czy śródlądowych, żeby dotrzeć pod wskazany adres. Nasza flota jest dostosowana do transportu ponadnormatywnego dostosowanego do potrzeb branż:

 • energetycznej,
 • rolnej,
 • przemysłowej,
 • budowlanej,
 • handlowej.

WYMAGANIA I FORMALNOŚCI

Dopilnujemy wszystkiego na każdym etapie

Do wykonania tego typu specjalistycznej operacji potrzebne jest wykonanie między innymi ekspertyzy mostowej czy usuwanie oznakowań drogowych, a to wymaga wielu formalności, szczególnie jeżeli mowa o transporcie towarów nad gabarytowych zagranicę.

Wybierz naszą ofertę dotyczącą niestandardowych ładunków, jeżeli cenisz:

 • fachowe wsparcie na każdym etapie zlecenia,
 • indywidualne podejście do klienta,
 • atrakcyjne warunki finansowe,
 • w pełni legalne, bezpieczne i skuteczne rozwiązania spedycyjne.

 

W przypadku SPN LOGISTICS wyznaczanie tras, konsultowanie wymogów formalnych czy optymalizacja kosztów przebiegają tak, żeby z efektu był zadowolony klient z dowolnej branży i niezależnie od skali zlecenia.

Złóż zapytanie teraz!

  Administratorem danych osobowych jest SPN Logistics sp. z o.o z siedzibą ul. Kineskopowa 1, 05-500 Piaseczno. Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach dowiesz się z Polityki Prywatności.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji handlowych zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) od SPN Logistics sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Kineskopowej 1, 05-500 Piaseczno, KRS: 0000122875. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili cofnięta. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem. O zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach dowiesz się z Polityki Prywatności.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych obejmujących mój nr telefonu dla celów marketingu bezpośredniego produktów i usług, wykonywanego przy pomocy telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (poprzez kontakt telefoniczny oraz sms) oraz przy pomocy automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) przez SPN Logistics sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Kineskopowej 1, 05-500 Piaseczno, KRS: 0000122875. Przyjmuję do wiadomości, że powyższa zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili cofnięta. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej cofnięciem. O zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach dowiesz się z Polityki Prywatności.


  ZADZWOŃ TERAZ

  Nasz Doradca jest do Twojej dyspozycji

  NAPISZ DO NAS

  Odpowiadamy na każde zapytanie