WYMAGAJĄCA DOKUMENTACJA - WYMAGAJĄCE PROCEDURY

Załatwimy za Ciebie wszystkie formalności

 
Spedytor przygotowuje dokumenty dla ładunku ponadnormatywnego

Przewóz ładunków niestandardowych, jest integralną częścią transportu drogowego, ale nie tylko. Dostarczenie towaru o wymiarach ponadnormatywnych, uzależnione jest od współpracy wielu podmiotów oraz bardzo dobrej organizacji i zaplanowania pracy. Oferujemy multimodalny transport ładunków ponadgabarytowych w oparciu o spedycję drogową, kolejową i morską. Wspólnie z naszymi partnerami szczegółowo zaplanujemy i dobierzemy odpowiedni środek oraz optymalną trasę przejazdu przy wsparciu pilotów BF2, BF3, BF4 oraz policji. Zajmujemy się również uzyskiwaniem niezbędnych zezwoleń na przewóz towarów ponadgabarytowych.

SPECYFIKACJA PRZESYŁEK

Przewozy ponadgabarytowe – co przewozimy?

 

 

transport ładunków ponadnormatywnych - konwój kontenerów na drodze publicznej

Realizując transport towarów niestandardowych, jesteśmy przygotowani do bardzo indywidualnych potrzeb klientów. W ramach krajowego i międzynarodowego przewozu nad gabarytowego możesz zlecić nam przetransportowanie pod wskazany adres między innymi takich ładunków, jak:

 • maszyny budowlane i przemysłowe,
 • wiatraki,
 • jachty,
 • pojazdy wolnobieżne,
 • zbiorniki,
 • transformatory,
 • przęsła,
 • duże części i elementy stosowane w przemyśle czy budownictwie.

ZAPYTAJ O ROZWIĄZANIA

Przewóz towarów nietypowych

 
ciężarówka wioząca ładunek - transport ponadmormatywny

Jeżeli dana rzecz nie kwalifikuje się do standardowego przewozu, rozwiązaniem jest oferowany przez nas transport ponadgabarytowy. Jeżeli zastanawiasz się, czy przewóz nietypowych towarów jest możliwy, a jeśli tak, to czy opłacalny, skontaktuj się z naszymi fachowcami, którzy dokonają kompleksowej analizy i przedstawią indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb Twojego biznesu. Współpracujemy między innymi z firmami budowlanymi i przemysłowymi, a każdy transport nad gabarytowy jest okazją do zmierzenia się z nowym wyzwaniem i nabyciem kolejnych cennych doświadczeń.

DORADZTWO, STRATEGIA, OPTYMALIZACJA KOSZTÓW

Transport towarów niestandardowych

 
ciężarówka przewozi duże opony - transport ponadnormatywny

Każde zlecenie obejmujące transport ładunków ponadgabarytowych wymaga dokładnej ekspertyzy dotyczącej aktualnych przepisów prawnych i stosowania się do nich w trakcie realizacji zlecenia. Nasi specjaliści odnoszą się zarówno do Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, jak i pozostałych dokumentów związanych z przewozami ponadgabarytowymi i niestandardowymi.

Ponieważ zasięg naszych działań wykracza poza rynek krajowy, zawsze zapewniamy kompleksowe wsparcie, jeśli chodzi o legalność i bezpieczeństwo transportu za granicą. Współpraca z wykwalifikowanymi pilotami i policją przebiega bez problemu, gdy firma odpowiedzialna za spedycję nienormatywnego towaru ma odpowiednie kompetencje i doświadczenie.

OBSŁUGA WSZYSTKICH ETAPÓW

Profesjonalna organizacja transportu ładunków nad gabarytowych

 
ciężarówka przewozi pawilon operatora - przewóz ładunków ponadgabarytowych

Jak zdefiniować przewóz ponadgabarytowy? W myśl przepisów to transport, który przekracza takie parametry jak 2,5-metrowa szerokość, 42-tonowa masa, 4-metrowa wysokość i 16,5-metrowa (w przypadku naczepy) lub 18,5-metrowa (w przypadku przyczepy) długość. Z racji tak niestandardowych wymiarów poruszanie się po drodze wymaga zorganizowania swoistej kolumny z udziałem policji i pilotów, a także dostosowania trasy do możliwości specjalistycznych pojazdów.

Przejazdy ponadgabarytowe zazwyczaj trzeba pokierować w nietypowy sposób, na przykład aby ominąć wybrane mosty, ronda, wiadukty czy naturalne przeszkody. W wielu przypadkach nieodzowne jest też skorzystanie z połączeń kolejowych, morskich czy śródlądowych, żeby dotrzeć pod wskazany adres. Nasza flota jest dostosowana do transportu ponadnormatywnego dostosowanego do potrzeb branż:

 • energetycznej,
 • rolnej,
 • przemysłowej,
 • budowlanej,
 • handlowej.

WYMAGANIA I FORMALNOŚCI

Dopilnujemy wszystkiego na każdym etapie

 
ciężarówka przewozi silosy przemysłowe - transport ponadgabarytowy SPN Logistics

Do wykonania tego typu specjalistycznej operacji potrzebne jest wykonanie między innymi ekspertyzy mostowej czy usuwanie oznakowań drogowych, a to wymaga wielu formalności, szczególnie jeżeli mowa o transporcie towarów nad gabarytowych zagranicę.

Wybierz naszą ofertę dotyczącą niestandardowych ładunków, jeżeli cenisz:

 • fachowe wsparcie na każdym etapie zlecenia,
 • indywidualne podejście do klienta,
 • atrakcyjne warunki finansowe,
 • w pełni legalne, bezpieczne i skuteczne rozwiązania spedycyjne.

W przypadku SPN LOGISTICS wyznaczanie tras, konsultowanie wymogów formalnych czy optymalizacja kosztów przebiegają tak, żeby z efektu był zadowolony klient z dowolnej branży i niezależnie od skali zlecenia.

Złóż zapytanie teraz!


 


symbol telefonu - SPN Logistics spedycja międzynarodowa
symbol wiadomosci e-mail - SPN Logistics spedycja międzynarodowa

WYBIERAJ OPTYMALNIE I OPŁACALNIE

Sprawdź wszystkie możliwości spedycji

 

Poznaj wszystkie flagowe usługi, które proponujemy naszym Klientom.

Tworząc strategię dla Twojego przedsięwziecia, korzystamy z praktyk i doświadczeń spedycyjnych naszej firmy i naszych sieci partnerskich. To prawdziwe mnożenie potencjałów specjalistów i rozwiązań. Szybko znajdziemy najlepszą drogę dla Twojego ładunku.